Kondycja Unii Europejskiej

Choć Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakże nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie sporo bogatych krajów. Nadal UE jest federacją niesamowicie zamożnych państw.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo bogate, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to i tak UE to potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy wiedzieć, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednak ma duże problemy? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…
słowa kluczowe: Nauka, Edukacja i Wiedza, Szkoła, Nauka i Informacje.